Paalkampeerplaats Campanula is een van de meest populaire locaties in Nederland. Dat is ook niet zo gek: op de locatie staat één shelter (dat waren er eerder nog 4), er is een mooie vuurpit en je kan er heerlijk genieten van de natuur wegens de rustige ligging. Wij zijn er zelf meermaals geweest en waren eigenlijk nooit alleen. De locatie wordt dan ook druk bezocht. Via Staatsbosbeheer bereikt ons het nieuws dat paalkampeerplaats Campanula gaat sluiten. We hebben de boswachter van het gebied hierover gesproken.
Door aanhoudende vernielingen, het achterlaten van vuilnis en de misdragingen op het terrein heeft Staatsbosbeheer besloten de locatie te sluiten. In december zullen de voorzieningen zoals de shelter en de vuurplaats worden verwijderd.
Gelukkig komt Staatsbosbeheer natuurliefhebbers waarschijnlijk wel tegemoet: er zal een nieuwe overnachtingslocatie worden opgezet, waar volgens Staatsbosbeheer makkelijker toezicht op gehouden kan worden.
Stichting Wild-Kamperen.nl wil iedereen nogmaals nadrukkelijk wijzen op de regels voor Paalkamperen & Bivakkeren. Naleving voorkomt het opheffen van locatie en overlast voor andere kampeerders. Spreek elkaar aan indien regels niet nageleefd worden. Meldingen kunnen altijd via ons meldpunt worden gedaan.
Waardeer jij dit platform? Krijg je zin om erop uit te trekken bij het lezen van onze outdoorverhalen? Om deze digitale kampeerplaats te blijven voorzien van toffe content zijn wij opzoek naar steun. Doe – net zoals anderen – met ons mee!
Jammer!!! Ik ben een aantal keer op Campanula geweest, en heb ook de dingen meegemaakt die de boswachters niet leuk vinden, en op een gegeven moment was er ook politie mee met de boswachter. Dan heb ik zo iets van kom op zeg, waar zijn we mee bezig. Maar goed, ik denk dat veel mensen totaal niet inzien waar de plakken voor bedoeld zijn “trekkerstenten”. Laatst was ik in Chaam, daar stond een immense bungalowtent, en in Hilversum zaten mensen verderop in het bos fik te steken, zijn ook beboet hiervoor. Mensen laten op sommige plekken ook hun tentje dagen… Lees verder »
Ik sprak onlangs de boswachter van Austerlitz en hij wist mij te vertellen dat hier in de toekomst een aantal paaltjes met nummers komen, zijn alle paaltjes bezet? jammer maar dan heb je pech. Ik vond het zelf een goed idee en het zou helemaal waterdicht zijn als kampeerders zich op de 1 of andere manier zouden moeten melden. Ik denk dat je op deze manier een hoop overlast voorkomt.