In verband met de maatregelen om het Coronavirus in te dammen zijn tot nader order de volgende locaties per direct gesloten:
Nederland
— Alle paalkampeerlocaties in Nederland zijn gesloten.
Update 31-03-2020: Op advies van Stichting Wild-Kamperen.nl heeft Staatsbosbeheer toch besloten om de Paalkampeerlocaties formeel te sluiten. Alle paalkampeerlocaties in Nederland zijn tot nader orde gesloten.
Update 27-03-2020: Staatsbosbeheer heeft ons gemeld dat – in tegenspraak met wat zij eerder communiceerde – de Paalkampeerplaatsen in Nederland niet gesloten zijn. Wel verzoeken wij vriendelijk doch dwingend iedereen zich aan de RIVM-richtlijnen te houden. Houdt een minimale afstand van 1,5 meter tussen personen aan. Heb je verkoudheidsklachten en/of koorts: blijf met je gezin binnen. Een belangrijk component van paalkamperen is het sociale aspect en de interactie tussen kampeerders (samen bij het kampvuur zitten). Met het oog op de huidige RIVM richtlijnen acht Stichting Wild-Kamperen.nl het dan ook onverstandig om nu gebruik te maken van de locaties. Wij hopen op ieders begrip en doen een beroep op uw GZB (Gezond Boeren Verstand).
Belgie
— Alle bivakzones in Belgie zijn gesloten, met uitzondering van:
Bivakzones langs de wandelroutes van Escapardenne
Bivakzones langs ‘La Grande Traversée de la Forêt du Pays de Chimay’
Bivakzones / abri’s van Les Sentiers d’Art.
Verplaatsingen om niet essentiele redenen niet niet toegestaan en worden bestraft. Samenscholing is tevens verboden in Belgie, hierdoor is het praktisch onmogelijk om te verblijven op een bivakzone.
Gebruik je verstand
Ga je toch wandelen in de natuur? Gebruik je verstand: houd afstand van elkaar en indien van drukte: ga niet!
Online magazine in de maak
Ondertussen is het team van Stichting Wild-Kamperen.nl bezig met maken van een nieuw online magazine zodat je vanuit huis toch op de hoogte blijft van het laatste outdoornieuws. Wil jij een bijdrage leveren aan dit magazine? Dat kan! Contact ons! info [at] wild-kamperen.nl
Doe mee
Waardeer jij dit platform? Krijg je zin om erop uit te trekken bij het lezen van onze outdoorverhalen? Om deze digitale kampeerplaats te blijven voorzien van toffe content zijn wij opzoek naar steun. Doe – net zoals anderen – met ons mee!
Bron voor sluitingen paalkampeerlocaties (en alle andere locaties van Staatsbosbeheer, zoals de natuurkampeerterreinen): https://www.staatsbosbeheer.nl/over-staatsbosbeheer/nieuws/2020/03/excursies-afgelast
Klopt dit bericht? Op de site van Staatsbosbeheer zie ik (op 31-03-2020) dat de terreinen zijn gesloten.
https://www.logerenbijdeboswachter.nl/paalkamperen?utm_source=overnachten-baronie-van-breda&utm_medium=link&utm_campaign=verwijzing-staatsbosbeheer&_ga=2.88735451.1759728741.1585654266-164489508.1585654266
We hebben hierover veelvuldig contact gehad met SBB. Zie hebben hun eerdere verklaring dat de terreinen gesloten zijn – zoals ook de website doet vermoeden – ingetrokken. Lees de update in het bovenstaande bericht. Met avontuurlijke groeten, het team van Wild-Kamperen.nl
Dank voor uw bericht, we hebben het aangepast in ons artikel en zijn blij dat Staatsbosbeheer ons advies over heeft genomen.
Namens wie maken jullie deze site? Ik lees hierboven: “Een belangrijk component van paalkamperen is het sociale aspect en de interactie tussen kampeerders (samen bij het kampvuur zitten).” Op vrijwel alle paalkampeerplaatsen is een open vuur maken verboden. Helaas is het zo dat die regel door bijzonder veel kampeerders met voeten getreden wordt – getuige de kampvuursporen op alle paalkampeerplaatsen. Als je je zo verantwoordelijk voelt om SBB te adviseren paalkampeerplekken te sluiten vanwege het Covid-19, stop dan ook onmiddellijk met paalkamperen te associëren met gezellig kampvuur maken. Kampeerders die gezellig om een kampvuur willen ziten, moeten dat doen op… Lees verder »
Dank voor uw reactie. Wij maken deze site voor en door de outdoorcommunity, daarbij werken wij samen met diverse instanties, waaronder SBB. Wij zijn volledig onafhankelijk. Een belangrijk onderdeel is ook het sociale contact tussen de gebruikers. Samen bij het kampvuurzitten is een van de voorbeelden. Juist omdat het aanleggen van kampvuren buiten de bestemde vuurpit niet toegestaan is, is men aangewezen op de enige toegestane vuurpit. Hierdoor kom je per definitie samen rondom het kampvuur te zitten. We hebben het maken van een kampvuur ook benoemd in onze FAQ (onder contact), daarnaast benoemen we ook dat open vuur verboden… Lees verder »
Zijn de paalkamperplaatsen in België nog steeds gesloten?